Petrolul -Dinamo s-a încheiat cu scorul de 1-0 în etapa cu numărul 22!

Petrolul -Dinamo s-a încheiat cu scorul de 1-0 în etapa cu numărul 22! / Foto: Start-UP SPORT LIVE
Facebook
Twitter
Email
Print

Petrolul – Dinamo s-a încheiat cu scorul de 1 la 0 în cea de-a 22 etapă din SuperLiga României. Meciul a fost unul destul de strâns, dat fiind că după cele 45 de minute, jocul se încheiase cu scorul de 0-0. Însă în cea de-a doua parte a jocului ploieștenii s-au mobilizat și au încercat să profite de fiecare moment.

Dinamo în meciul cu FC Petrolul/ Foto: Start-UP SPORT LIVE

Dinamo pe de altă parte în ce-a de doua repriză, nu a reușit să se impună. Mai exact, conform afirmației lui Florin Prunea, în seara aceasta gruparea a bifat cel mai slab meci din acest sezon. De altfel nimeni nu a înțeles schimbările din timpul meciului, făcute de antrenor și cum de au fost într-o formă atât de slabă.

Datorită victoriei obținute de Petrolul Ploiești, aceștia au reușit să urce în clasament. Acum se poziționează pe ce-a de-al 7-lea loc cu un total de 30 de puncte acumulate. Pe când Dinamo se află pe penultimul loc, cu doar 16 puncte acumulate în sezonul acesta.

FC Petrolul în meciul cu  Dinamo/ Foto: Start-UP SPORT LIVE
FC Petrolul în meciul cu Dinamo/ Foto: Start-UP SPORT LIVE